top of page

Patarimai

Ekspertų patarimai ir dažniausiai užduodami klausimai dėl vaikų plaukų priežiūros.

Patarimai plaukų priežiūrai_Vaikų kirpykla Vilniuje_Vaikų kirpimas_Pukis_1
 • Vaiko plaukų šukavimas namuose - pasiruošimo kirptis dalis
  Jei vaikas neleidžia Jums prisiliesti prie jo plaukų, tai kirpėjui greičiausiai to irgi nepavyks padaryti. Namuose stenkitės dažniau šukuoti vaikų plaukus, leiskite jiems patiems tai daryti, tuomet tai galės padaryti ir kirpėjai. Be to, šukavimas - puikus galvos masažas.
 • Pirmasis vaikų kirpimas - labai svarbus
  Visi žinome, kad pirmas įspūdis yra labai svarbus ir nuo jo gali priklausyti tolimesnė sėkmė. Vaikas, patyręs teigiamų įspūdžių ir emocijų, mielai lankysis čia vėl, kitu atveju, kirpimosi procesas gali traumuoti vaiką psichologiškai ir tapti skausminga procedūra ne tik jam, bet ir tėvams ne vieneriems metams.
 • Kokią kirpyklą pasirinkti norint apkirpti vaiką?
  Pasitarkite su draugais, artimaisiais bei atraskite kirpyklėlę, kur Jūsų vaikai jausis gerai, kurioje jiems bus skiriama daugiau laiko ir dėmesio, nei įprastame suaugusių grožio salone.
 • Būkite kartu su vaiku jo kirpimo metu
  Mes ne stebukladariai! Jūs esate tėvai ir pažįstate savo vaiką geriau nei kas kitas. Jei matote, kad galite padėti kirpėjams bendraujant su vaiku, pasakykite, jie bus dėkingi Jums ir tai padės pasiekti geriausią rezultatą kerpant jūsų vaikutį.
 • Kaip lengviau pašalinti luobelę?
  Valandą prieš maudynes ištepkite vaiko luobelę natūraliu aliejuku, maudydami gerai sudrėkinkite ir labai švelniai iššukuokite galvą šukomis bukais danteliais. Neišsigąskite, gana dažnai su luobele išslenka ir plaukų sruogelės. Jei luobelė stora, didelė, nesistenkite pašalinti visos iš karto - geriau tai darykite palaipsniui, per 2-3 kartus. Jokiu būdu nebandykite jos nušukuoti sausos. Ši procedūra mažyliui ne itin maloni, tačiau reikia pasiryžti: luobelė užkemša poras, oda nekvėpuoja, todėl lėtėja plaukų augimas.
 • Kaip tinkamai plauti vaikui galvą?
  Įprasta vaikų plaukus plauti šampūnu kartą per savaitę. Kai karšta ir tvanku, arba jei vaikas itin aktyvus – siaučia, daug prakaituoja, galvelę reikia trinkti dažniau. Vaikų plaukų struktūra niekuo nesiskiria nuo suaugusiųjų, tik mažųjų plaukučiai gležnesni. Todėl jiems reikia švelnesnių priemonių, skirtų būtent vaikams, geriausia – kurių pH neutralus. Kondicionierius vaikams naudojamas nuo 3– 4 metų arba tada, kai mažylio plaukai elektrinasi, veliasi, juos sunku iššukuoti.
 • Kada tinkamas laikas apkirpti vaiką?
  Neveskite vaikų kirptis tuo metu, kai jie pavargę, alkani, sergantys, ar prieš tai buvo pas medicinos specialistus. Pasirinkite geriausią dienos laiką ar dieną savaitėje. Jei vaikas bijo kirptis ar lankotės pirmą kartą kirpykloje, pasitarkite su kirpyklėlės darbuotojais, jie jums skirs laiką, kai kirpyklėlėje bus mažiau vaikų, ramesnė aplinka.
 • Niekada nekirpkite vaiko per prievartą
  Niekada nesivadovaukite principu „jei jau esame čia, kirpkime plaukus, nesvarbu, kad vaikas verkia". Netraumuokite vaiko, nes kitą kartą tik išgirdęs, kad reikės važiuoti į kirpyklą, jis ims panikuoti. Leiskite vaikui apsiprasti bei skirkite laiko ir atvykite kitą kartą.

Laukiame jūsų „Pukio“ kirpykloje!

bottom of page